Testovanie

AHAVA - unikátna omladzujúca prírodná kozmetika z Mŕtveho mora, ktorá prináša znovuzrodenie pokožky

Distribúcia a predaj originálnej kozmetiky z Mŕtveho mora AHAVA.

c

Zhodnotenie prípravkov AHAVA
v sanatóriu profesora Novotného v Prahe

 1. Kúpeľová kryštalická soľ - z Mŕtveho mora
  - používalo ju 9 pacientov s diagnózou chronickej vulgárnej psoriázy disseminovanej v dĺžke 4 týždňov pri denných alebo obdenných kúpeľoch v koncentrácii podľa návodu. Pacienti túto liečbu znášali veľmi dobre bez iritácie alebo zenzibilizácie. V štyroch prípadoch boli kúpele doplneného predchádzajúcim natieraním minerálnym bahnom z Mŕtveho mora a následné potieranie telovým mliekom AHAVA. Úplné zahojenie bolo dosiahnuté vo 2 prípadoch. Veľmi dobrého zahojenia v ostatných prípadoch.
 2. Minerálne bahno AHAVA
  - aplikovalo 14 pacientov, z toho 9 prípadov chronickej lupienky, 4 prípady chronickej neurodermitídy lichenifikované a 1 prípad ichziózy. Bahno bolo pacientmi aplikované na 15 minút, potom nasledovala sprcha či kúpeľ a premazanie indiferentými masťami. Liečenie 3-5týždňov. Pacienti boli s liečbou spokojní, tolerancia na prípravok dobrá, iba v jednom prípade neurodermitídy bola sťažnosť na prechodnú pálčivosť, trvajúcu krátku dobu. Zahojenie bolo dosiahnuté v 80%. K senzibilizácii neprišlo, fototerapiu sme za účelom izolovaného klinického skúšania neaplikovali.
 3. Krém na ruky AHAVA
  - aplikovalo ho celkom 37 pacientov, z toho 22 prípadov neurodirmitídy /atopický ekzém/, 7 prípadov kontaktného alergického ekzému a 8 prípadov lupienky. Krém bol pacientom aplikovaný v dĺžke 3-5 týždňov, bez liečebných kúpeľov alebo ožarovaní, asi v polovici prípadov bola jeho aplikácia striedaná s indiferentými masťami. Pre používanie krému boli vybraní pacienti s chornickými prejavmi, skôr za účelom doliečenia. Tolerancia na prípravok bola vynikajúca, k senzibilizácii neprišlo, iba v 2 prípadoch kontaktného alergického ekzému sa objavil prechodný erytém, ktorý pri opakovanom použití krému úplne zmizol. Prípravok bol hodnotený ako veľmi príjemný po stránke jeho konzistencie, farby i vône. K zlepšeniu prišlo v priemere o 76%.
 4. Výživný krém na nohy AHAVA
  - používalo ho celkom 34 pacientov s diagnózami: tylotický ekzém, palmoplantárna pustolózna psoriáza Barberovho typu, pulpitis sicca a hyperkeratotická psoriáza. doba aplikácie bola v priemere 4 týždne, tolerancia výborná, k senzibilizácii nedošlo. Podľa potreby bola striedavo použitá salicylová masť. Okrem hygienických kúpeľov bol prípravok používaný bez inej balneo alebo fototerapie. Priemerný výsledok činil vzhľadom k chronicite 55%.
 5. Telové mlieko AHAVA
  - Aplikovalo ho celkom 42 pacientov s diagnózami subakutná kapenková lupienka, atopický ekzém a prejavy ľahkej ichtiozy, lichen ruber planus a seboroická dermitítída. Priemerná doba užívania bola 3 týždne, znášanlivosť výborná, iba v 3 prípadoch sa objavili prechodná svrbenie. Priemerný efekt prípravku bol 73%, pacienti si prípravok chválili ako mimoriadne príjemný.
 6. Hĺbkový čistiaci prípravok AHAVA
  - používalo ho 39 pacientov z diagnózami atopický ekzém, soboroická dermatitída, vulgárne akné a suchá pleť. Priemerná doba aplikácie boli 3 týždne, znášanlivosť veľmi dobrá, k senzobolizácii nedošlo. Pacienti tolerovali súčasnú fototerapiu, premerný pozitívny výsledok bol 78%, iná externá terapia nebola kombinovaná.
 7. Bahenná maska pre mastnú pleť AHAVA
  - aplikovali ju 22 pacientov z diagnózami vulgárne akné a seboroická dematitída po dobu 4 týždňov v obdenných intervaloch. Prípravok bol používaný bez inej súčasnej terapie, pozitívny výsledok velmi dobrý, v premere 86%. K senzibilizácii ani iritácii v žiadnom prípade nedošlo.
 8. Bahenná maska pre normálnu a suchú pleť
  - aplikovalo ju 25 osôb bez kožných zmien v obdenných intervaloch po dobu 4 týždne, s veľmi dobru znášanlivosťou. Väčšina pacientov masku chváli, v žiadnom z prípadov nedošlo k podráždeniu.
 9. Mydlo AHAVA s minerálnou soľou
  - aplikovalo ho 21 pacientov s diagnózami chronická lupienka, atopický ekzém a seboroická dermattitída. Priemerná doba aplikácie bola 6 týždňov, pacienti znášali prípravok veľmi dobre, iba v 3 prípadoch atopického ekzému sa objavila mierna pálčivosť. Aplikácia prípravku bola kombinovaná s inými liekmi, takže jeho efekt nie je možné izolovane vyhodnotiť, ale pacienti ho vcelku znášali veľmi dobre.
 10. Mydlo AHAVA s minerálnym bahnom
  - používalo ho 19 pacientov s diagnózami vulgárne akné, seboroická dermatitída a chronická lupienka. Znášanlivosť prápravku je veľmi dobrá a pacienti sú s ním veľmi spokojní. Vzhľadom k iným liečebným kombináciám nie je možné štatisticky zhodnotiť účinok samotného mydla.


Záver

Všetkých 10 výrobkov AHAVA hodnotíme ako kvalitné a účinné prípravky, hodiace sa ako doplňujúce metódy pri liečení chronickej lupienky, vulgárneho akné, seboroickej dermatitídy, ichtyózy a lichen planus. Vyhovujú po stránke vzhľadovej, čuchovej, farebnej a konzistenčnej.

Doporučujeme preto k ďalšej distribúcii a ponuke.

Táto stránka používa cookies. Viac info