Aktívne látky

Sarsey - Aktívne látky

Allantoin
Získava sa väcšinou z korenov rastlín. Má hojace, ukludnujúce, zmäkcujúce a mierne keratolytické úcinky. Stimuluje tvorbu nových buniek pokožky a podporuje regeneráciu poškodených buniek. Pokial je v kombinácii s Bisabololom a Panthenlom obmedzuje podráždenie pleti spôsobené niektorými iritanty.

Aloe Extrakt
Aloe je dužinatá rastlina existujúca približne v 320 druhoch. Extrakt obsahuje vitamíny, aminokyseliny, anorganické a organické soli, enzýmy, sacharidy, polysacharidy a dalšie biologicky úcinné zložky. Zlepšuje cievnu a lymfatickú mikrocirkuláciu kože a podporuje tak prekrvenie a výživu nedostatocne zásobených buniek pokožky. Stimuluje tvorbu nových zložiek pojivovej tkaniny, najmä kolagénu, hydratuje a tonizuje plet, vyhladzuje drobné vrásky a spomaluje tak prirodzené starnutie kože. Zmiernuje pôsobenia UV žiarenia na plet, pôsobí protizápalovo, urýchluje hojenie popálenín slnecného a chemického pôvodu a zmiernuje bolestivost postihnutých plôch. Zmiernuje prejavy akné a ekzému, redukuje zacervenanie a svrbenie kože. Môže obmedzit reakcie na niektoré alergény a potlacit dráždivost problematických zložiek kozmetických produktov. Uvedené úcinky závisia na koncentrácii extraktu obsiahnutého v produkte.

Avokádový olej
Získava sa s plodov avokáda. Obsahuje vysoký podiel vitamínov A, B, D, E a lecitínu. Vdaka svojmu bohatému obsahu kyseliny linolovej a olejovej pôsobí zvlácnujúcim úcinkom na extrémne suchý typ pleti. Výborne sa vstrebáva do pokožky a poskytuje jej ochranu pred UV žiarením.

Bisabolol
Je zložkou harmancekovej silice. Je velmi ocenovaný pre svoje protizápalové a ukludnujúce úcinky.

Ceramidy
Sú súcastou prírodných pletových lipidov, ktoré vytvárajú ochrannú vrstvu pleti. Regulujú stratu vlhkosti a podporujú súdržnost buniek rohovej vrstvy. Podporujú celkovú odolnost pokožky proti agresiám vonkajšieho prostredia.

Disodium Azelate
Sodná sol kyseliny azalainovej. Normalizuje produkciu séba.

Dermolectine Systém
Patrí medzi glykoproteíny rastlinného pôvodu vykazujúcu aktivitu rastového faktoru. Stimuluje rast a proliferaci buniek bazálnej vrstvy epidermis, urýchluje ich metabolizmus a zvyšuje spotrebu kyslíku. Podporuje teda látkovú výmenu kyslíku medzi bunkami pokožky. Vyhladzuje drobné línie a vrásky.

Fotostabilný UVB filter
Zaistuje ochranu pred úcinkami slnecného žiarenia.

Glycerín
Hydratuje pokožku. Napomáha udržovat štruktúru medzibunkových priestorov, co je dôležité pre bariérovú funkciu pokožky.

Gatuline
Špeciálny extrakt z byliny. Zvyšuje biologickú spotrebu kyslíku.

Hamamelis
Jedná sa o extrakt z vilínu virginského. Obsahuje látky mierne stahujúcim a protizápalovým úcinkom. Pôsobí tonizujúco a ukludnuje podráždenú plet.

Hyaluronová kyselina
Je vysokomolekulárny polysacharid, ktorý sa prirodzene vyskytuje v tkanivách obratlovcov. Má vysoko hydratacné úcinky daných schopností viazat velké množstvo vody. Do pokožky nepenetruje a na jej povrchu vytvára protektivní film zadržujúci vodu. Hydratuje tak „zvonku“. Je schopný zneškodnit volné radikály vznikajúce pôsobením externých alebo vnútorných vplyvov na tkanivo.

Jojobový olej
Je pokožkou výborne vstrebávaný, zvlhcuje ju a poskytuje ochranu i pri extrémnych poveternostných podmienkach. Ma ukludnujúce úcinky a podporuje hojenie pokožky. Pomáha pleti stabilizovat optimáty stupen hydratácie a nedráždivý. Vdaka dvojku jedinecnému chemickému zloženiu nežltne.

Lactil systém
Hydratacný komplex, ktorý obsahuje PCA zložku prirodzeného hydratacného faktoru pokožky, vitamín PP a glycine – aminokyselina.
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie